مهم ترین مقدماتی که باید قبل از کاشت نهال گردو فرآهم کنید

مهم ترین مقدماتی که باید قبل از کاشت نهال گردو فرآهم کنید

برای کاشت نهال گردو باید یک سری مقدمات را فراهم کنید. به طور کلی به مجموعه کارهایی که قبل از کاشت نهال های گردو در باغ گردو انجام می گیرد، آماده سازی کاشت نهال گفته می شود و به اندازه ای اهمیت دارد که موجب افزایش باروری نهال های گردو خواهد شد.

مانند همه درختان میوه، درختان گردو هم یک سری نیازها و احتیاجات دارند؛ مثلاً باید باغ گردو را از نظر دسترسی به نور خورشید ارزیابی کنید؛ همچنین خاکی که برای کاشت درخت گردو در نظر می گیرید باید کاملاً زهکشی شده باشد.

از آن جایی که آماده کردن مقدمات برای کاشت نهال گردو بسیار گسترده است و شامل اقدامات کلی و جزئی می‌شود، تصمیم داریم این مطلب را به این موضوع اختصاص دهیم. در پایان این بحث، متوجه خواهید شد که قبل از کاشت نهال های گردو باید چه کارهایی انجام دهید و یا چه تجهیزات و لوازمی را خریداری کنید.

به طور کلی فرض می کنیم شما نهال های مناسب را برای باغ گردو خریداری کرده اید و اکنون زمان کاشت نهال ها است. محلی که برای کاشت نهال گردو در نظر گرفتید باید به اندازه کافی از سایر درختان گردو فاصله داشته باشد تا نهال گردو بتواند بهتر رشد کند. به طور متداول، درخت گردو در خاک های شنی و آهکی که زهکشی شده‌اند، بهتر رشد می کند. این خاک ها باید به خوبی آبیاری شده باشد و غنی از مواد آلی باشد تا شرایط را برای رشد بهتر درختان فراهم کند.

1- شرایط خاک را بررسی کنید

یکی از مهمترین اقدامات و کارهایی که برای آماده سازی قبل از کاشت نهال گردو باید انجام دهید تنظیم شرایط خاک باغ گردو است. در محوطه ای که قصد کاشت نهال ها را دارید باید مقدار PH خاک را ارزیابی کنید. معمولاً بهترین PH خاک برای رشد درختان و نهال های گردو، از عدد ۵ تا ۸ است. اما اکثر باغات گردو به خصوص باغ هایی که خاک آهکی دارند در شرایطی تنظیم می‌شوند که PH خاک، حدود 5/6 ثابت باقی بماند.

ممکن است برخی از نهال های گردو به غلظت بالای برخی از یون ها در داخل خاک حساس باشند. مثلاً حضور یون سدیم، کلر و بور در خاک برای برخی از درختان گردو مناسب است. اگر شرایط خاک، خنک باشد و زهکشی به طور کامل انجام شود، برای کاشت نهال های گردو موقعیت بهتری فراهم می شود.

توجه داشته باشید که از کاشت نهال گردو در مناطق غرقابی یا خاک های به شدت مرطوب و فشرده، خودداری کنید. سرما و رطوبت زیاد، ریشه نهال های گردو را از بین می برد.

همچنین باید شرایط خاک را از نظر نفوذ آب و نفوذ هوا بررسی کنید. شاید لازم باشد موقعیت کاشت نهال های جوان گردو را تا چندین متر دورتر از سایر درختان گردو انتخاب کنید. قبل از کاشت نهال ها، خاک را زیر و رو کنید تا تهویه کامل انجام گیرد.

2- نیاز آبی نهال های گردو را پیش بینی کنید

نیاز آبی نهال های گردو

یکی دیگر از کارهایی که قبل از کاشت نهال گردو باید انجام دهید، ارزیابی نیاز آبی نهال ‌های گردو است. آبیاری درختان گردو به اندازه ای اهمیت دارد که در میزان باروری محصولات تاثیرگذار است. اگر نیاز آبی ارقام مختلف گردو را دقیقاً ندانید و آنها را بکارید، برای نگهداری از نهال های گردو دچار دردسر خواهید شد! درختان گردو در چرخه زندگی خود به آب زیادی نیاز دارند.

قبل از اینکه نهال های گردو را بخرید، مشخص کنید که دسترسی شما به منابع آبی چگونه است و سپس بهترین نهال گردو متناسب با شرایط اقلیمی باغ گردو را خریداری کنید.

در دوره های مختلف، درخت گردو باید حداقل یک بار در هفته آبیاری شود. روش های مختلفی برای آبیاری نهال گردو وجود دارد. یا می توانید از تجهیزات آبیاری قطره ای استفاده کنید، یا از سایر لوازم آبیاری برای باغ بهره ببرید. آنچه مهم است اینکه تعیین روش آبیاری نهال های گردو قبل از کاشت نهال گردو ضرورت دارد. به این ترتیب شما می دانید که چه تجهیزاتی نیاز دارید و باید آنها را چطور تهیه کنید.

3- شرایط آب و هوایی باغ گردو را در نظر بگیرید

یکی دیگر از مهمترین اقدامات آماده سازی قبل از کاشت درخت گردو، توجه به شرایط اقلیمی و آب و هوایی باغ گردو است. قبل از اینکه نهال ها را خریداری کنید باید دقیقاً بدانید که شرایط آب و هوایی، حداکثر و حداقل دما در باغ گردو و محوطه اطراف چقدر است و شما کدام یک از ارقام نهال گردو را باید بخرید.

برای مناطق سردسیر و کوهستانی، خرید نهال گردو مقاوم به سرما پیشنهاد می شود. خرید نهال گردو اصلاحی یا نهال گردو پیوندی که به شرایط خشکسالی و گرما مقاوم است، برای مناطقی مناسب تر است که بارندگی کمتری دارند و درجه حرارت هوا در طول روز، افزایش زیادی پیدا می‌کند.

به طور کلی، گونه‌های مختلف نهال گردو مقاوم به سرما و گرما از نظر نحوه نگهداری و کاشت متفاوت هستند؛ به این ترتیب نیاز دارید که قبل از خرید نهال گردو، شرایط و جزئیات را از فروشنده سوال کنید.

 جمع بندی و نتیجه گیری

به تمام اقداماتی که قبل از کاشت درخت گردو انجام می گیرد، مراحل آماده سازی باغ گردو گفته می شود. به این مفهوم که شما تمام شرایط باغ گردو را در نظر می گیرید تا زمانی که نهال ها را می کارید، این گیاهان به درستی رشد کنند و در سال های آینده، محصولاتی مرغوب تر تولید نمایند.

اگر شرایط نگهداری از نهال های گردو را به درستی اجرا کرده باشید، میوه های گردو به خوبی در زمان مناسب رشد می‌کنند و طعم مناسبی دارند.

در نظر گرفتن شرایط خاک، نیاز آبی نهال‌های گردو و خرید تجهیزات آبیاری و تعیین شرایط اقلیمی باغ گردو، یکی از مهمترین اقدامات قبل از کاشت درخت گردو می باشند.

نهالستان پالیز، تولید کننده و پرورش دهنده انواع ارقام نهال گردو، بهترین نهال ها را برای توسعه باغ های گردو فراهم آورده است. اگر به دنبال خرید نهال گردو مقاوم، نهال گردو زود بازده یا نهال گردو پیوندی هستید، با این مجموعه در تماس باشید.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
دیدگاه‌ها 0

*
*

مشاوره خرید

جهت دریافت مشاوره تخصصی رایگان قبل از خرید نهال گردو لطفا  از طریق شماره های قید شده ذیل در ارتباط باشید و یا اینکه فرم مشاوره را پر نمایید تا مشاوران ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

اطلاعات تماس :‌
امکان ثبت ۲۴ ساعته سفارش

مشتریان محترم به راحتی می‌توانید هر ۷ روز هفته و به صورت ۲۴ ساعته، سفارش خود را ثبت نمایید.

مجموعه نهالستان پالیز از ساعت 7 الی 24 آماده پاسخگو‌یی به تماس شما عزیزان می‌باشد. برای برقراری ارتباط، پرسیدن سوالات و مشاوره قبل از خرید، با ما در تماس باشید.