چرا نباید زیر درخت گردو بخوابیم؟!

چرا نباید زیر درخت گردو بخوابیم؟!

چرا خوابیدن زیر درخت گردو در شب، کار صحیحی نیست؟ بارها در منابع مختلف به این موضوع اشاره شده است که ما باید شب ها از خوابیدن زیر درخت اجتناب کنیم، زیرا گیاهان در شب، تنفس می کنند و دی اکسید کربن را از خود به فضای بیرون منتشر می کنند که برای ما مضر است. در طول روز، دی اکسید کربن توسط گیاهان برای فتوسنتز استفاده می شود و بنابراین دی اکسید کربن آزاد نمی شود. به این ترتیب، با مشاهده این فرآیند می توان به نتیجه کوتاهی رسید که گاز کربن دی اکسید می تواند هنگام خواب بر روند تنفس انسان که زیر درخت خوابیده است تأثیر منفی داشته باشد.

با توجه به این موضوع، آیا می توان یک نتیجه کلی صادر کرد که خوابیدن زیر درخت گردو هنگام شب، کار درستی نیست؟ پاسخ به این سوال، بله است.

ما نباید شب ها زیر درخت گردو یا هر درخت دیگری بخوابیم، زیرا شب هنگام، درختان، اکسیژن هوا را می گیرند و دی اکسید کربن آزاد می کنند. در شب، جو اطراف درخت غنی از کربن دی اکسید است که یک گاز نامرئی و مضر است؛ فتوسنتز گیاهان در شب انجام نمی شود و فقط تنفس رخ می دهد. بنابراین، خوابیدن زیر درخت گردو توصیه نمی شود.

علاوه بر این، ممکن است باز هم این سوال پیش بیاید که آیا بهتر است هنگام روز، زیر درخت گردو بخوابیم یا باز هم این کار، درست نیست؟

در پاسخ به این سوال هم می توان با این تفسیر شروع کرد؛ اکسیژن، یک گاز مفید برای انسان است؛ اکسیژن در واقع مهمترین چیزی است که همه ما تنفس می کنیم و به آن نیاز داریم. بنابراین خوابیدن یا دراز کشیدن زیر درخت در طول روز، مفید است. در حالی که در طول شب، نور خورشید وجود ندارد بنابراین فتوسنتز امکان پذیر نیست، در این شرایط، گیاهان به جای تولید اکسیژن، دی اکسید کربن تولید می کنند. همانطور که همه می دانیم، انسان ها دی اکسید کربن را در بازدم خود تولید می کنند و اکسیژن را نیز دریافت می کنند. با توجه به این قسمت، خوابیدن زیر درخت گردو در طول روز، یک پیشنهاد مناسب است اما به شرطی که کوتاه مدت باشد.

چرا خوابیدن زیر درخت گردو در شب، ایمن نیست؟

چرا خوابیدن زیر درخت گردو در شب، ایمن نیست؟

گیاهان در شب، دی اکسید کربن از خود منتشر می سازند. بر این اساس، شب هنگام که زیر درخت گردو می خوابید، اکسیژن کافی برای تنفس کردن دریافت نخواهید کرد، که می تواند باعث مشکلات تنفسی، خفگی و غیره شود. می دانید که درختان برای ما بسیار مهم هستند. آنها با کمک به کاهش آلودگی هوا، محیط را خالص تر نگه می دارند.

یک چالش مهم که در این قسمت مطرح است این که بسیاری این سوال را می پرسند که آیا خوابیدن زیر درخت گردو می تواند انسان را با مرگ مواجه سازد یا خیر؟؟ متأسفانه، پاسخ این سوال، بله است!! اگر درختان گردو، انبوه و پر شاخ و برگ باشند، شب هنگام که شما در خواب عمیق هستید و به اکسیژن نیاز دارید، حجم عظیمی از کربن دی اکسید اطراف شما را فرا می گیرد و ممکن است خفه شوید!!!!

گونه های خاصی از گیاهان وجود دارند که در شب، اکسیژن تولید می کنند و در واقع به این دلیل به بهبود خواب کمک می کنند، بنابراین شما هنوز هم می توانید گیاهان اتاق خواب خود را بدون احساس ترس از خفگی، از این نوع انتخاب کنید. برای خرید گیاهان آپارتمانی به این موضوع نیز توجه داشته باشید که فعالیت تولید اکسیژن و دی اکسید کربن توسط گیاه در شب و روز چگونه است.

نگاهی به فعالیت های تنفس و فتوسنتز درخت گردو

گیاهان بخش مهمی از زندگی ما هستند. با کمک فتوسنتز، گیاهان، غذای خود را تهیه می کنند. آنها از دی اکسید کربن و آب، ترکیبات مهمی همچون گلوکز و اکسیژن تولید می کنند. تمام درختان به ما در کاهش آلودگی محیط زیست کمک می کنند. اما آیا تا به حال به این فکر کرده اید که چرا ما نباید شب ها زیر درخت بخوابیم؟ بیایید از طریق این مقاله مطالعه کنیم.

تصور زندگی روی زمین بدون درخت، غیرممکن است! مردم برای برآوردن نیازهای اولیه خود، منابعی را از درختان دریافت می کنند. آنها همچنین تعادل محیط را حفظ می کنند.

تنفس در درختان در روز چگونه رخ می دهد؟

تنفس در درختان در روز چگونه رخ می دهد؟

انسان هنگام تنفس، اکسیژن دریافت کرده و دی اکسید کربن آزاد می کند. با کمک ریه ها، تبادل گازها در بدن اتفاق می افتد. در هوا، حدود 79 درصد نیتروژن، 20 درصد اکسیژن و 1 درصد گازهای دیگر و بخار آب وجود دارد و مقدار سایر گازها، حاوی 0.03 درصد دی اکسید کربن است. در طول تنفس، غذا اکسید شده و انرژی تولید می شود.

اما برای تنفس در درختان هیچ اندام خاصی مانند انسان وجود ندارد. تبادل گازها از طریق منافذ روزنه های موجود در برگ ها صورت می گیرد. علاوه بر این، برخی سوراخ ها در سطح شاخه ها یا ساقه ها وجود دارد و در ریشه ها تبادل از سطح ریشه صورت می گیرد. گیاهان نیز با کمک تنفس از اکسیژن استفاده می کنند و دی اکسید کربن تولید می کنند.

این اشتباه نیست که بگوییم همه موجودات زنده تنفس را انجام می دهند و این در 24 ساعت شبانه روز انجام می شود. از طریق فرآیند تنفس، انرژی تولید می شود.

چگونه گیاهان دی اکسید کربن را از اتمسفر به دست می آورند؟

چگونه گیاهان دی اکسید کربن را از اتمسفر به دست می آورند؟

گیاهان، در شب، دی اکسید کربن آزاد می کنند. در حضور نور خورشید، فتوسنتز انجام می شود که در این فرآیند، گیاهان، گلوکز و اکسیژن را از دی اکسید کربن و آب تولید می کنند. فتوسنتز فقط در قسمت هایی از گیاهان که کلروفیل در آن وجود دارد رخ می دهد. این بدان معناست که فتوسنتز محدود به برگ ها و برخی از ساقه های گیاهان است و در شب اتفاق نمی افتد. از طرف دیگر، تنفس در گیاهان به صورت شبانه روزی در تمام طول روز انجام می شود.

شایان ذکر است که صبح، همه برگ ها با کمک دی اکسید کربن و آب شروع به تولید گلوکز می کنند. بنابراین، گیاهان اساس زندگی همه موجودات زنده هستند. انسا نها در مقایسه با گیاهان به انرژی بیشتری احتیاج دارند و بنابراین، تنفس در گیاهان یک فرایند کندتر است.

دی اکسید کربن که در حین تنفس تولید می شود به فضاهای خالی داخل برگ ها می رسد و همزمان فتوسنتز در حال انجام است. به همین دلیل، دی اکسید کربن موجود در هوا مورد استفاده و مصرف گیاهان قرار می گیرد. به همین دلیل است که می توان گفت گیاهان در طول روز، اکسیژن تولید می کنند و دی اکسید کربن جذب می کنند.

اما در شب، فتوسنتز متوقف می شود و تنفس در گیاهان ادامه می یابد. این بدان معناست که اکسیژن توسط گیاهان در شب تولید نمی شود. بنابراین، به دلیل تنفس، اکسیژن مورد استفاده گیاه قرار می گیرد و دی اکسید کربن به طور مداوم تولید می شود. اما در طول روز از دی اکسید کربن برای فتوسنتز استفاده می شود. یعنی گیاهان در شب، دی اکسید کربن را خارج می کنند. بر این اساس، شب هنگام که زیر درخت می خوابید، اکسیژن دریافت نخواهید کرد که می تواند باعث مشکلات تنفسی، خفگی و غیره شود.

درختان برای ما بسیار مهم هستند. آنها در کاهش آلودگی هوا بسیار مفید هستند و محیط را خالص نگه می دارند. هرچه درختان یک محیط بیشتر باشند، این فضا، خالص تر و عاری از آلودگی خواهد بود. اما شب ها نباید به هیچ عنوان زیر درخت گردو یا هر درخت دیگری بخوابیم.

جمع بندی و نتیجه گیری

خوابیدن زیر درخت گردو یک سوال و چالش ذهنی است که بسیاری به آن فکر می کنند. اگر در طول شب به گیاه نزدیک شوید یا زیر درختان بخوابید، زمان فعالیت تنفس گیاهان است و آنها با آزادسازی دی اکسید کربن، اکسیژن را از جو جذب می کنند که در نهایت منجر به خفگی شما خواهد شد.

برخی درختان مانند Ficus religiosa به مدت 24 ساعت اکسیژن تولید می کنند. برخی دیگر نیز می توانند اکسیژن بیشتری آزاد کنند. درختانی با رشد سریع مانند صنوبر، بید، راش و افرا غیره اکسیژن بیشتری تولید می کنند – زیرا مقدار اکسیژن تولید شده بستگی به مقدار کربن تولید شده دارد. کاج ها از نظر انتشار اکسیژن در انتهای لیست قرار دارند. درخت بلوط از نظر آزادسازی اکسیژن، متوسط است. گیاهان در طول روز در حضور نور خورشید، از طریق فرآیند فتوسنتز، اکسیژن آزاد می کنند. در حالی که در شب، گیاهان اکسیژن را جذب کرده و دی اکسید کربن آزاد می کنند که به آن تنفس، می گویند.

گیاهان، دی اکسید کربن را نه تنها در شب بلکه در طول روز نیز منتشر می کنند. این به دلیل فرایند تنفس است که طی آن، گیاهان، اکسیژن را دریافت می کنند و دی اکسید کربن از خود خارج می سازند. به محض طلوع خورشید، فرایند دیگری به نام فتوسنتز آغاز می شود که در آن دی اکسید کربن جذب شده و اکسیژن خارج می شود.

به تمام دلایل فوق، می توان نتیجه گرفت که خوابیدن زیر درخت گردو یا هر درخت دیگری در شب هنگام، کار صحیحی نیست.

نهالستان پالیز گردو، مرجع تخصصی نهال گردو است که بهترین ارقام نهال گردو را برای توسعه باغ های گردو فراهم ساخته است. شما می توانید ارقام نهال گردو زودبازده، پربازده، نهال گردو دیرگل و نهال گردو چندلر، گردوی اسرائیلی و صدها نمونه از نهال های باکیفیت را به صورت عمده خریداری کنید.

برای مشاوره خرید انواع ارقام پیوندی نهال گردو از نهالستان و ثبت سفارش پیش فروش نهال گردو می توانید با کارشناسان پالیز گردو تماس بگیرید.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای
پالیز گردو
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *