حساب کاربری

یا

حداقل 8 کاراکتر

راهنمای انتخاب و خرید نهال گردو در شهر یزد

خرید و فروش انواع ارقام نهال گردوی شناسنامه دار جهاد کشاورزی در شهر یزد

یزد یکی از شهر های بزرگ کشور ایران است که در مجاورت کویر و مرکز ایران قرار دارد. یزد مرکز استان یزد است و جزو خشک ترین مناطق ایران به شمار می رود. شهرستان یزد بین کوه های شیرکوه و خرانق در یک دره خشک و پهناور قرار دارد. این شهر آب و هوای خشک و بیابانی دارد و به دلیل قرار گرفتن در بخش مرکزی فلات ایران، با عوامل طبیعی از جمله گرد و غبار و … دست و پنجه نرم می کند.

در این شهر بیابانی بارش باران بسیار اندک است و آب به سرعت تبخیر می شود. همچنین به دلیل دور بودن از دریا و همسایگی با کویر، شهری با دمای بالا و خشک می باشد. این شهر خشک دارای نوسانات دمایی زیادی دارد که دائما در حال تغییر هستند. یزد دومین شهر تاریخی ایران است که در میرااث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است. در ادامه به بررسی و معرفی بهترین نهال گردو برای شهر یزد خواهیم پرداخت.

موقعیت جغرافیایی شهر یزد

این شهر از شمال با استان های اصفهان و سمنان همسایه می باشد. یزد از طرف شمال با شهر اردکان و از سمت شرق با شهرستان بافق همسایه است. از سمت جنوبی هم این شهر با استان های کرمان و فارس همسایه است. همسایه های جنوبی یزد، شهرستان های تفت و مهریز هستند; و از سمت غربی با شهرستان اشکذر همسایه است.

ارتفاع از سطح دریا شهر یزد

ارتفاع از سطح دریای شهر یزد 1400 متر می باشد.

آب و هوای شهر یزد

شهر یزد دارای آب و هوایی گرم و خشک می باشد و میزان بارندگی در ن بسیار کم است. متوسط میزان بارندگی در این شهر 50 الی 350 میلی متر در سال است. این شهر به دلیل قرار گرفتن در کمربرند خشک جهانی، تابستان هایی گرم  وخشک داشته و زمستان های آن سرد و مرطوب است. در این شهر نوسان دمایی بسیار زیاد است و دائما تغییر می کند.

بالاترین دما در این شهر 45 درجه بالای صفر و کمترین دما 20 درجه سانتی گراد زیر صفر می باشد. به طور میانگین دمای هوا در طول سال برای این شهر، بین 9 الی 20 متغیر است.

مهم ترین نکات برای کاشت نهال گردو در یزد

قبل از اینکه نسبت به احداث باغ و پرورش درخت گردو اقدام نمایید باید نکات لازم و ضروری برای کاشت آن را زیر نظر بگیرید. پس از بررسی این موارد می توانید با اطمینان کامل درخت گردو را پرورش دهید و محصولاتی منحصر به فرد از آن برداشت نمایید. شرایط آب و هوایی، ارتفاع از سطح دریا،میزان آبیاری و نحوه کاشت جزو مهم ترین عوامل تاثیر گذار در رشد درخت گردو است. در ادامه به بررسی عوامل مهم تاثیر گذار برای احداث باغ گردو در شهر یزد می پردازیم:

شرایط آب و هوایی منطقه

شهر یزد دارای آب و هوایی گرم و خشک است ئ مشکلی برای رشد درخت گردو ایجاد نخواهد کرد. درخت گردو نسبت به سرمای هوا حساس است، اما با توجه به شرایط آب و هوایی شهر یزد شما از این بابت خیال تان راحت بود. در ادامه به معرفی بهترین نهال های گردو مناسب برای کاشت در شهر یزد اشاره خواهیم پرداخت.

ارتفاع از سطح دریا

ارتفاع مناسب از سطح دریا ضامن رشد ایده آل درخت گردو بوده و باعث می شود که میوه هایی مرغوب و منحصر به فرد از آن برداشت نمایید. شهر یزد دارای ارتفاع 1,216 متر از سطح دریا است و برای کاشت نهال گردو مناسب است.

ایده آل ترین خاک برای کاشت نهال گردو

خاک مناسب و ایده آل برای کاشت نهال گردو، خاک هایی با عمق زیاد و از نوع رسی، لومی و شنی است. خاکی که نهال گردو در آن کاشته می شود باید شوری به اندازه 4 میلی موس بر سانتی متر و ph بین 5.6 الی 5.7 داشته باشد. همچنین خاک مناسب برای کاشت این نهال، عمقی حداقل 3 متر باید داشته باشد.

مقدار آب مورد نیاز برای نهال گردو

درخت گردو برای رشد نیاز به 8 الی 10 هزار متر مکعب اب به صورت سالیانه دارد. نهال گردو را هر 7 روز با توجه به آب و هوای گرم و خشک شهر یزد و همچنین بارش کم باران، باید نیاز آبی مورد نیاز برای این نهال را به طور کامل برطرف نمایید. با آبیاری قطره ای می توانید نیاز آبی درختان را کاهش داده و به 6 الی 8 هزار متر مکعب در سال برسانید.

دمای هوای مناسب برای نهال گردو

درخت گردو باید یک دوره سرمایی 300 الی 1500 ساعته در دمای کمتر از 7 درجه سانتی گراد را پشت سر بگذارد. حداقل دمای ایده آل برای رشد این درخت 20- و حداکثر آن 37 درجه سانتی گراد می باشد. در دمای 5 الی 20 درجه سانتی گراد این درخت به خوبی رشد می کند و به اندازه ایده آل خود خواهد رسید. دمای هوای شهر یزد در وضعیت خوبی قرار دارد و برای رشد درخت گردو مناسب می باشد.

تابش نور خورشید به اندازه کافی برای رشد نهال گردو

درخت گردو برای رشد نیاز دارد که به اندازه کافی در معرض تابش نور خورشید قرار بگیرد. دریافت کافی نور خورشید توسط درخت، باعث می شود که درخت رشد مناسبی داشته باشد و محصولاتی مرغوب و منحصر به فرد برای شما به ارمغان بیاورد. در شهر یزد به دلیل داشتن آب و هوای گرم، نیاز به تابش نور خورشید کمتر احساس می شود.

فاصله مناسب برای کاشت نهال گردو

بهترین و استاندارد ترین فاصله برای کاشت نهال گردو به صورت 6*7 متر می باشد. رعایت این فاصله ضامن رشد درخت خواهد بود و به داشتن میوه هایی مرغوب کمک خواهد کرد. علاوه بر این وجود فاصله مناسب باعث می شود که نور کافی به درخت بتابد و هنگام سمپاشی و برداشت محصولات با مشکل مواجه نشوید.

در شهر یزد چه نهال هایی گردویی قابل کشت هستند؟

شهر یزد جزو شهر های گرم و خشک ایران می باشد که در اطراف کویر ها قرار گرفته است. با توجه به شرایط آب و هوایی این شهر و موضوع مهم ارتفاع از سطح دریا باید بهترین رقم گردو را انتخاب کرده و روی آن سرمایه گذاری کنید. به طور متوسط ارتفاع سطح دریا شهر یزد 1400 متر می باشد. در این بخش بهترین نهال های گردو در شهر یزد و قیمت نهال گردو در یزد را مورد بررسی قرار می دهیم و با سرمایه گذاری روی این نهال ها می توانید باغی پربار و منحصر به فرد پرورش داده و محصولاتی مرغوب از آن برداشت نمایید.

برای خرید نهال گردو در شهر یزد نهالستان پالیز گردو ارقام زیر را به عنوان بهترین نهال گردو در شهر یزد معرفی میکند:

 نهال گردوی اسرائیلی

نهال گردو اسرائیلی جزو نهال های با عمر اقتصادی بالای 80 سال است که در ارتفاع 0 الی 2000 متری از سطح دریا قابل کاشت است. این نهال برای کاشت در شهر یزد گزینه ایده آلی می باشد و سوددهی بسیار خوبی برای شما خواهد داشت. گردو اسرائیلی دارای میوه هایی با وزن 10 گرم بوده و توانایی محصول دهی 8 تن به ازای هر هکتار را پشتیبانی می کند. بنابراین برای کاشت نهال گردو در شهر یزد می توانید نهال گردو اسرائیلی را انتخاب کنید. این نهال مقاومت بسیار خوبی در برابر خشکی و سردی هوا دارد و سازگاری کامل با آب و هوای یزد دارد.

نهال گردوی چندلر

نهال گردو چندلر جزو بهترین نهال ها برای کاشت در شهر یزد می باشد. این نهل برای رشد نیاز به ارتفاع 0 الی 1500 متری از سطح دریا دارد. با رسیدگی اصولی به این نهال و رفع نیاز های آن می توانید محصولاتی فوق العاده با کیفیت و بازار پسند برداشت نمایید. این نهال خیلی زود به بار می نشیند و پس از رسیدن به سن بلوغ توانایی محصول دهی به اندازه 7 تن به ازای هر هکتار را پوشش می دهد. با خرید نهال گردو چندلر و مراقبت از آن می توانید میوه های درشت با وزن 15 گرمی روانه بازار کنید و از طریق فروش آن ها به درآمد خوبی برسید.

 نهال گردوی پالیز کانادایی

نهال گردو پالیز کانادایی جزو بهترین نهال های گردو در شهر یزد می باشد که محبوبیت زیادی بین باغدارن دارد. این نهال برای رشد نیاز به ارتفاع 0 الی 3000 متری از سطح دریا دارد. بنابراین به راحتی در شهر یزد قابل کاشت و بهره برداری می باشد. این نهال طول عمر بالای صد سال دارد و با محصول دهی فوق العاده خود شما را شگفت زده خواهد کرد. نهال گردو ژنوتیپ توانایی محصول دهی به اندازه 16 تن به ازای هر هکتار را دارد و سوددهی بسیار زیادی برای شما خواهد داشت. این نهال جزو نهال های اصلاح شده بوده و از همان سال اول شروع به محصول دهی می کند. با خرید نهال گردو ژنوتیپ کانادایی در یزد و کاشت آن می توانید باغی پربار و منحصر به فرد برای خود تاسیس کنید.

نهال گردوی تویسرکان

برای داشتن باغی منحصر به فرد و سودده، خرید نهال گردو تویسرکان در یزد جزو بهترین گزینه ها می باشد. این نهال عمر اقتصادی بین 40 الی 50 سال دارد و محصولات منحصر به فردی برای شما به ارمغان خواهد آورد. با رسیدگی به این درخت و رفع نیاز های آن می توانید در هر هکتار 6 تن محصول برداشت نمایید. این نهال دارای میوه هایی بیضی شکل با وزن 16 گرم است که طرفداران زیادی دارد. نهال گردو تویسرکان در شهر یزد به خوبی رشد می کند و برای شما سوددهی خوبی خواهد داشت.

نهال گردو ژنوتیپ برتر

نهال گردو ژنوتیپ جزو بهترین نهال های موجود در بازار است که عمر اقتصادی بالای 200 سال دارد. این نهال مقاومت بسیار خوبی در برابر سرما و خشکی هوا دارد بنابراین قابلیت رشد خوبی خواهد داشت. این نهال در ارتفاع بین صفر تا 3000 متر از دریا قابل کشت است و در شهر یزد به خوبی رشد می کند. این نهال ارتفاع چندان زیادی ندارد و نهایتا می تواند تا ارتفاع 4 متری رشد داشته باشد. محصول دهی فوق العاده این درخت باعث می شود که بتوانید 8 تن میوه از درخت برداشت کنید. با خرید نهال گردو ژنوتیپ برتر در شهر یزد و رسیدگی به آن می توانید درآمد بسیار خوبی به دست آورید.

نهال گردوی فرنور

نهال گردو فرنور جزو نهال های بومی کشور فرانسه می باشد که عمر اقتصادی بالای صد سال دارد. این نهال قدرت رشد بسیار زیادی دارد و در برابر سرما و خشکی هوا مقاوم است. با خرید نهال گردو فرنور در یزد می توانید باغی پربار و سودده احداث کنید و درآمد بسیار خوبی به دست آورید. نهال گردو فرنور دارای میوه هایی درشت با پوسته نازک چوبی و وزن 13 گرم است. این نهال قدرت محصول دهی بالایی دارد و در ایده آل ترین حالت خود می تواند 8 تن محصول برای شما به ارمغان بیاورد.

برای بارور کردن ارقام نهال گردو، از نهال گردو فرنت و فرانکت استفاده می شود. پالیز گردو، بهترین نهالستان کشور، با سابقه طولانی و نیم قرن تجربه بهترین نهال های گردو را برای شما ارائه می دهد. برای خرید نهال گردو در شهر یزد و یا کسب اطلاع از قیمت نهال گردو در یزد با مشاوران ما در تماس باشید.

بهترین نهالستان نهال گردو در یزد

انتخاب و شناسایی بهترین نهالستان گردو در یزد، یکی از مهم ترین مراحل در خرید نهال گردو در یزد به حساب میاید. نهالستان های زیادی در شهر یزد و اطراف آن وجود دارند. شما باید به دنبال بهترین نهالستان باشید. پیش از خرید؛ مجوزهای معتبر و رسمی نهالستان را بررسی نمایید. نهالستان های مجوزدار، وظیفه دارند بهترین نهال گردو را ارائه دهند و در صورت بیماری و یا آفت زدگی و یا آسیب دیدگی در طول مسیر؛ نهال ها را گارانتی کنند. نهال هایی که در نهالستان های معتبر تولید میشوند؛ همگی سازگاری حداکثری با آب و هوا و شرایط اقلیمی منطقه ی اعلام شده دارند. از طرف دیگر باغداران محترم اذعان دارند؛ نهالی که از نهالستان های غیر رسمی خریداری نموده اند با رقمی که سفارش داده بودند؛ یکسان نیست. این امر در نهالستان های معتبر هرگز اتفاق نمیوفتد. چرا که به ملغی شدن مجوز رسمی نهالستان از سوی جهاد کشاورزی منجر خواهد شد. به این ترتیب شما با خیالی آسوده میتوانید اقدام به خرید بهترین نهال گردو در یزد بنمایید.

خدمات نهالستان بزرگ پالیزگردو

پالیزگردو؛ نامی آشنا برای شما، با بیش از نیم قرن تجربه با افتخار بزرگترین نهالستان نهال گردو در شمال غربی کشور شناخته میشود. این نهالستان موفق به دریافت تمامی مجوزهای معتبر و رسمی از جمله شناسنامه معتبر، گواهی ثبت اختراع و گواهی معتبر گشته است. و با استفاده از به روز ترین تجهیزات و امکانات اقدام به تولید و فروش تمامی ارقام نهال نهال گردو، ارقام اصلاح شده و ژنوتیپ ها نموده است. همچنین با ارائه ی گارانتی معتبر قابل پیگیری و گواهی سلامت؛ شما باغداران محترم را از خریدی مطمئن آسوده خاطر میکند.

از دیگر خدمات جانبی پالیزگردو؛ ارائه مشاوره رایگان در تمامی مراحل راه اندازی باغ گردو؛ ارسال تیم تخصصی برای احداث باغ شما به صورت حضوری و خدمت ویژه ی پالیزگردو؛ ارائه مشاوره تخصصی در حوزه بیماری شناسی و گیاه شناسی می باشد.

X