حساب کاربری

یا

حداقل 8 کاراکتر

راهنمای انتخاب و خرید نهال گردو در شهر زاهدان

خرید و فروش عمده انواع ارقام نهال گردوی شناسنامه دار چهاد کشاورزی در شهر زاهدان

شهر زاهدان مرکز استان زاهدان، یکی از کلان شهر های مهم در کشورمان ایران به حساب میاید. شهر زاهدان در منطقه بلوچستان واقع شده است. به علت قرارگیری شهر زاهدان در منطقه ی مرزی با دو کشور افغانستان و پاکستان یکی از شهرهای با اهمیت اقتصادی و سیاسی در کشورمان شناخته میشود. فاصله شهر زاهدان با شهر تهران به عنوان پایتخت؛ 1494 کیلومتر است. آب آبیاری مراتع کشاورزی و باغی اغلب از طریق چاه ها تامین میشود. مهم ترین محصولات کشاورزی در زاهدان ذرت، سبزیجات، گندم؛ جو، گیاهان و محصولات باغی است. مهم ترین کوهای اطراف زاهدان کوه انجیردان؛ کوه اشتران، کوه جیکو؛ کوه ملک سیاه و کوه پیرخان است. در این بخش قصد داریم تا بهترین نهال گردو در شهر زاهدان را به شما معرفی نماییم:

موقعیت جغرافیایی شهر زاهدان

همسایه شمالی شهر زاهدان شهر هامون است. این شهر از سمت شرق با کشور افغانستان و پاکستان هم مرز است. شهرستان خاش در جنوب این شهر قرار دارد. و از غرب نیز با شهرستان فهرج همسایه است.

ارتفاع از سطح دریای شهر زاهدان

ارتفاع از سطح دریای شهر زاهدان 1385 متر است.

آب و هوای شهر زاهدان

به طور کلی آب وهوای شهر زاهدان گرم و خشک است. شب ها در این شهر سردتر است. بیشترین دما در این شهر 42.5 و کمترین دما 12.6- درجه سانتیگراد است. بارندگی سالیانه در این شهر بسیار کم و در حدود 72 میلی متر، که اغلب در فصل زمستان است. در فصل زمستان آب وهوای این شهر خنک است و در شب ها بسیار سرد است.

چه نهال گردویی را میتوان در شهر گرمسیری مثل زاهدان کاشت؟ به همراه لیست قیمت نهال گردو در شهر زاهدان

به طور کلی نهال هایی را میتوان در شهر زاهدان کاشت که قادر به تحمل آب وهوای گرم این شهر در طول روز و سرمای هوا در شب را داشته باشند. این ارقام که اصطلاحا به نهال گردو گرمسیری نیز مشهورند؛ یکی از قوی ترین درختان هستند. با قدرت رشد بسیار بالا و سازگاری پذیری در برابر سرما و گرمایی که دارند؛ قادرند به محصول دهی حداکثری بپردازند.

برای خرید نهال گردو در شهر زاهدان نهالستان پالیز گردو ارقام زیر را به عنوان بهترین نهال گردو در شهر زاهدان معرفی میکند:

  • نهال گردو ژنوتیپ گرمسیری

نهال گردو ژنوتیپ گرمسیری همانطور که از نامش پیداست یکی از بهترین ارقام گردو برای کاشت در مناطق گرمسیری است. این رقم اصلاح شده که با نام نهال گردو ژنوتیپ پالیز نیز شهرت دارد؛ یک رقم مقاوم در برابر سرما و گرمای بیش از حد است. به علت قدرت رشد بالای درختان و همچنین مقاومت آنها در برابر آفات و بیماری ها؛ خرید نهال گردوی گرمسیری در شهر زاهدان بسیار متداول است. این رقم قادر است تا 80 سال به محصول دهی حداکثری 6 تن در هکتار بپردازد. از طرفی با کاهش نیاز سرمایی درختان؛ میتوانند در آب وهوای شهر زاهدان به خوبی این نیاز خود را برطرف سازند. خوشبختانه محدودیتی از بابت ارتفاع از سطح دریا برای نهال گردو ژنوتیپ گرمسیری وجود ندارد. این موضوع حاکی از قدرت رشد بسیار بالای این درخت در هر آب وهوا و در هر ارتفاعی از سطح دریا است.

نهال گردوی فرنور پیوندی، یک رقم فرانسوی و مناسب برای کاشت در شهرهای مختلف در کشور ایران است. این رقم را میتوانید در ارتفاع 0 تا 3000 متر از سطح دریا بکارید و از محصول دهی بی نظیر آن بهره ببرید. این رقم در سال اول پس از کاشت محصول دهی را آغاز میکند. محصولات درختان در سال اول حداکثر 1 تن در هکتار است. اما با رشد درخت و رسیدن به سن 3 سالگی محصول دهی درختان به 7 الی 8 تن در هکتار میرسد. درختان گردوی فرنور قادرند تا ارتفاع 6 متر رشد نموده و محصول دهی حداکثری را تا 100 سال ادامه دهند. از ویژگی های مهم در این رقم قدرت رشد بسیار بالای درختان، مقاومت بسیار عالی در برابر آفات و بیماری ها و همچنین قابلیت سازگاری با آب و هوای گرمسیری و سردسیری است. برای خرید نهال گردو فرنور پیوندی در شهر زاهدان با ما در پالیزگردو تماس بگیرید.

در این قسمت به معرفی یکی از بهترین نهال های گردو برای کاشت در شهر زاهدان خواهیم پرداخت. از دلایل اصلی خرید نهال گردو اسرائیلی در شهر زاهدان از نگاه باغداران؛ سازگاری پذیری این رقم با آب وهوای گرم این شهر در طول روز و سرمای هوا در طول شب است. این رقم قادر است در برابر بارندگی کمتر و خشکی به خوبی مقاومت نماید. و در این شرایط به باردهی 8 تن در هکتار به صورت سالیانه بپردازد. درخت گردو اسرائیلی در ارتفاع 0 تا 2000 متر از سطح دریا قادر است به خوبی رشد نموده و تا 80 سال به باردهی اقتصادی ادامه دهد. میوه های این رقم بسیار مشهور بوده و تا 10 گرم وزن دارند. شکل ظاهری آنها بیضی شکل و با اندازی ی متوسط و بسیار سالم و بدون خرابی و پوکی با چربی بسیار بالا و به رنگ سفید شیری هستند.

نهال گردوی بلند قد تویسرکان محصول کشور ایران است. این رقم قادر است تا حداکثر ارتفاع 20 متر رشد نماید. البته رشد درختان به عوامل متعددی از قبیل ارتفاع از سطح دریا؛ آب وهوا، نحوه آبیاری و… بستگی دارد. ارتفاع مطلوب برای کاشت نهال گردو تویسرکان از سطح دریای آزاد بین 0 تا 3000 متر است. این رقم باردهی بسیار عالی سالیانه در حدود 6 تن در هکتار را دارد. قدرت رشد درخت بسیار بالا و تحمل خشکی بسیار عالی دارد. همچنین این رقم در برابر آفات و بیماری ها نیز قادر است مقاومت بسیار عالی از خود به نمایش بگذارد. به این ترتیب هزینه های کاشت و نگهداری از درختان به حداقل میرسد. عمر اقتصادی این رقم بین 40 تا 50 سال است. و درشت ترین میوه ها را در بین سایر ارقام دارد. میوه های گردو تویسرکان 16 گرم وزن دارند. که بیشتر این وزن متعلق به مغز گردو است. با پوسته ی چوبی بیضی شکل و بسیار نازک و مغز میوه روشن با درصد چربی بسیار بالا یکی از بهترین انتخاب ها از نگاه مصرف کنندگان است. از این رو خرید نهال گردو تویسرکان در شهر زاهدان با باردهی بسیار عالی و میوه های درشتی که دارد؛ یک انتخاب هوشمندانه به شمار میرود.

با کاشت نهال گردوی چندلر در ارتفاع 0 تا 1500 متر از سطح دریا شرایط مطلوب برای رشد نهال را تا حدودی فراهم نموده ایم. در این شرایط درخت قادر است تا ارتفاع 4 تا 5 متر رشد نماید. همچنین محصول دهی درختان نیز به مقدار حداکثری خود یعنی 6 تا 7 تن در هکتار میرسد. درختان گردوی چندلری که در شرایط مطلوب رشد خود قرار دارند بیش از 100 سال قادر به محصول دهی حداکثری بوده و حتی پس از پایان عمر اقتصادیشان نیز محصول دهی را در اندازه کمتر و کیفیت پایین تر ادامه میدهند. این درخت از سال اول کاشت محصول دهی را آغاز میکند و در سن 5 سالگی به سن بلوغ میرسد. وزن میوه های درخت بالغ به همراه پوسته ی چوبی به 15 گرم میرسند. که از این وزن 10 گرم آن متعلق به مغز گردو است. قدرت رشد درخت نیمه راست است و مقاومت بسیار بالایی در برابر آفات و بیماری ها و همچنین خشکی از خود نشان میدهد. به طور کلی خرید نهال گردو چندلر در شهر زاهدان یک انتخاب اقتصادی و مقرون به صرفه با حداکثر بازدهی و بازگشت سرمایه است.

نهال گردو ژنوتیپ برتر یک رقم اصلاح شده و تولید شده در کشور ایران است. از این رو قادر است با تمامی شرایط آب و هوایی در کشورمان از جمله مناطق گرمسیری و سردسیری به خوبی مطابقت داشته باشد. نهال گردو ژنوتیپ برتر یک رقم با تحمل خشکی بسیار بالا است که قادر است در سخت ترین شرایط دمایی بهترین باردهی را داشته باشد. این رقم بعد از رسیدن به سن 5 سالگی قادر است، سالیانه تا 8 تن باردهی برای باغدار به همراه داشته باشد. از مهم ترین دلایل خرید نهال گردو ژنوتیپ برتر در زاهدان از نگاه باغداران؛ عمر اقتصادی درختان است. عمر اقتصادی یعنی حداکثر زمانیکه پس از سن بلوغ، درخت محصول دهی حداکثری دارد. عمر اقتصادی نهال گردو ژنوتیپ برتر بین 150 تا 200 سال است. میوه های درخت در طول این سالها تا 13 گرم وزن دارند که 6.3 گرم از آن وزن مغز است. شکل آنها تخم مرغی و پوسته ی میوه ی آن نازک و مغز میوه به رنگ سفید شیری دیده میشود. درخت گردو ژنوتیپ برتر نیازی به رقم گرده زا ندارد و درختان آن قادرند از سال اول محصول دهی را آغاز کنند. ارتفاع درخت در شرایط رشد مطلوب و کاشت در ارتفاع بین 0 تا 3000 متر از سطح دریا تا 4 متر میرسد.

نهال گردو پکان آمریکایی یکی از بهترین ارقام گردو برای کاشت در شهر زاهدان است. این رقم با محصول دهی بسیار عالی حدود 5 تن در هکتار قادر است تا 100 سال محصول دهی برای باغداران محترم به همراه داشته باشد. درختان گردو پکان آمریکایی با تحمل سرمایی و گرمایی بسیار بالایی که دارند؛ بهترین انتخاب برای کاشت در شهر زاهدان به حساب میایند. مغز میوه ی این رقم تا 7 گرم وزن دارد. و بسیار پرچرب و خوشمزه است. بهترین ارتفاع برای کاشت نهال گردو پکان آمریکایی بین 0 تا 2500 متر از سطح دریا است که نشان میدهد این نهال هم روزهای گرم شهر زاهدان را به خوبی تحمل میکند و هم در برابر سرمای شب در این شهر طاقت میاورد. به طور کلی اگر قصد خرید نهال گردو گرمسیری برای شهر زاهدان را دارید؛ خرید نهال گردو پکان آمریکایی در زاهدان یکی از بهترین ها است.

مهم ترین اصول مدیریتی که در راه اندازی باغ گردو در شهر زاهدان باید به آن توجه کنیم

مدیریت و راه اندازی باغ گردو در شهر زاهدان با توجه به شرایط خاص آب وهوایی و بارندگی کمتر در این شهر؛ نیازمند کسب آگاهی های لازم و همچنین شرایط مطلوب برای رشد نهال گردو است. تا با توجه به این فاکتورها بهترین نهال گردو در شهر زاهدان را بیابیم. از مهم ترین اصول مدیریتی در احداث باغ گردو در شهر زاهدان موارد زیر است.

آبیاری نهال گردو در شهر زاهدان چگونه باید باشد؟

با توجه به میانگین بارندگی بسیار کم شهر زاهدان, برای جلوگیری از خشک شدن درختان و همچنین ابتلا به بیماری و سوختن آنها؛ باید درختان گردو را هر 7 الی 10 روز یکبار آبیاری نماییم. حجم کل آبیاری در این شهر باید بین 8000 تا 10000 متر مکعب در سال باشد. با آبیاری به روش قطره ای؛ مزایایی همچون خنک تر شدن فضای باغ و همچنین کنترل آبیاری با استفاده از کاهش و یا افزایش تعداد قطره چکان ها در اطراف تنه ی درختان خواهد داشت. در این روش حجم کل آبیاری سالیانه به 6000 تا 8000 متر مکعب در سال میرسد.

نکته: در فصل گرم سال، آبیاری درختان را افزایش دهید.

چرا درختان باید در معرض نور مستقیم خورشید قرار بگیرند؟

از دلایل اصلی قرارگیری درختان در معرض نور مستقیم خورشید؛ نقش نور خورشید در عملیات فتوسنتز و تولید انرژی در برگ و شاخه های درختان است. با رعایت فاصله استاندارد، کاهش شاهد دریافت بهتر نور توسط شاخه ها و برگ ها خواهیم بود. هنگام خرید و احداث باغ گردو در شهر زاهدان، به نورگیر بودن محل باغ توجه نمایید.

آب وهوای مناسب برای کاشت نهال گردو در زاهدان

آب وهوای شهر زاهدان گرم و خشک است. این شهر به علت بیابانی بودن؛ شب های سردتری دارد. از این رو باید درختانی در زاهدان بکاریم که علاوه بر تحمل گرمای شدید در طول روز؛ قادر به تحمل سرما در شب ها را داشته باشد. بهترین نهال های گردو برای نواحی گرمسیری نهال گردو پکان آمریکایی؛ نهال گردو ژنوتیپ برتر؛ نهال گردو فرنور, نهال گردو ژنوتیپ گرمسیری و نهال گردو چندلر؛ نهال گردو تویسرکان و نهال گردو اسرائیلی هستند.

دمای بهینه برای رشد درخت گردو در شهر زاهدان

دمای بهینه برای رشد اکثر ارقام گردو بین 5 تا 20 درجه سانتیگراد است. درمقابل شهر زاهدان در بازه دمایی بین 42.5 تا 12.6- درجه سانتیگراد قرار دارد. بنابراین فقط بهترین ارقام گردو در شهر زاهدان قابل کاشت و بهره برداری هستند.

الگوی کاشت نهال گردو در شهر زاهدان چگونه است؟

در شهر زاهدان معمولا باغ ها را به صورت مربعی و مستطیلی طراحی مینمایند. البته الگوهای کاشت نهال گردوی دیگری از قبیل مثلثی؛ داربستی؛ لوزی و… نیز وجود دارند. که با توجه به نقشه ی زمین و استفاده ی بهینه از فضای باغ میتوان از هریک استفاده نمود. در الگوی کاشت مربعی و مستطیلی فواصل کاشت 6 در 6 متر مربع؛ 7 در 7 متر مربع و 6 در 7 متر مربع در نظر گرفته میشود.

نهال های گردو را در شهر زاهدان در چه خاکی باید بکاریم؟

خاک لومی؛ شنی؛ رسی بهترین خاک برای کاشت نهال گردو در زاهدان هستند. شوری خاک نباید بیشتر از 4 میلی موس بر سانتیمتر بوده و ph آن باید بین 5.6 تا 5.7 باشد. تا ریشه نهال بتواند به خوبی در آن رشد کند. خاک را به خوبی شخم زده و با استفاده از کودهای شیمیایی آن را تقویت نمایید.

توجه: خاک را باید یک فصل پیش از کاشت نهال گردو در زاهدان آماده نمایید.

نهالستان پالیزگردو

نهالستان پالیزگردو با مدیریت جناب آقای سعید قاسمی بزرگترین مرکز فروش رسمی نهال گردو گرمسیری در کشورمان است. این نهال فروشی با دریافت کلیه مجوزهای رسمی و معتبر امروزه به تولید و پرورش و فروش انواع ارقام نهال گردو گرمسیری؛ ارقام اصلاح شده و انواع ژنوتیپ ها میپردازد. پالیزگردو در هنگام فروش نهال گردو در شهر زاهدان؛ به همراه کلیه نهال ها گواهی سلامت و ضمانتنامه معتبر کتبی ارائه میدهد. تا خریدی مطمئن را برای باغداران محترم به همراه بیاورد. جهت مشاوره رایگان با مشاوران ما در پالیزگردو؛ کسب اطلاع از قیمت نهال گردو در زاهدان و یا پیش خرید و خرید نهال گردو در شهر زاهدان با ما تماس بگیرید.

X