حساب کاربری

یا

حداقل 8 کاراکتر

راهنمای انتخاب و خرید نهال گردو در شهر زنجان

خرید و فروش عمده انواع ارقام نهال گردوی جهاد کشاورزی در شهر زنجان

شهر زنجان مرکز استان زنجان است. این شهر یکی از شهرهای مهم در شمال غربی کشورمان است. به علت وجود راه های ارتباطی در فلات مرکزی کشورمان در منطقه ی آذربایجان شرقی؛ شهر زنجان دارای زمین های مسطح با شیب ملایم است. در ارتفاعات؛ یک بستر مناسب برای کشاورزی و باغداری را فراهم نموده است. در این مطلب قصد داریم تا به معرفی بهترین نهال گردو در شهر زنجان بپردازیم. پس با ما همراه باشید.

موقعیت جغرافیایی شهر زنجان

همسایه شمالی شهر زنجان 3 شهر طارم؛ خلخال و میانه هستند. این شهر از سمت شرق با سلطانیه و از غرب به ماهنشانه میرسد. همسایه جنوبی شهر زنجان دو شهر خدابنده و ایجرود میباشند.

ارتفاع از سطح دریای شهر زنجان

ارتفاع از سطح دریای شهر زنجان 1663 متر است.

آب و هوای شهر زنجان

میانگین بارندگی سالیانه شهر زنجان 300 میلی متر است. این شهر 150 روز از سال را در برف و یخبندان میگذراند.

مهم ترین اصول مدیریتی احداث باغ گردو در شهر زنجان به همراه نکات کاربردی در نگهداری باغ

یکی دیگر از مهم ترین اقدام در احداث باغ گردو در زنجان، انتخاب و خرید نهال گردو در شهر زنجان است. و دومین قدم، فراهم سازی شرایط مطلوب رشد برای درختان گردو تا علاوه بر افزایش سلامت درختان, افزایش محصول دهی و عمر اقتصادی درختان را نیز بدست آوریم. افزایش سلامت درختان گردو؛ باعث افزایش کیفیت محصولات و به تبع آن افزایش شانس فروش محصولات و قیمت آنها را در پی دارد. بنابراین مهم ترین قدم پیش از خرید نهال گردو در زنجان؛ آگاهی مهم ترین اصولی است که هر باغدار زنجانی باید بداند:

خاک باغ برای کاشت نهال گردو در زنجان

فراهم سازی خاک مرغوب برای کاشت نهال های گردو؛ از یک فصل پیش از خرید نهال گردو در زنجان آغاز میشود. شما باید یک فصل قبل از کاشت, خاک باغ خود را مورد آزمایش قرار داده و از شرایط فعلی آن آگاه شوید. درصد شوری خاک؛ جنس خاک، وجود عناصر مورد نیاز درخت گردو در خاک، phخاک و… که پس از آگاهی از آنها باید با شرایط مطلوب برای رشد نهال گردو مقایسه نمایید. برای مثال خاک مناسب برای کاشت نهال گردو باید دارای ph بین 5.6 تا 5.7 و میزان شوری 4 میلی موس برسانتیمتر باشد. از طرفی 14 عنصر اصلی مورد نیاز درختان گردو است که در صورت فقدان آنها باید با افزودن کودهای مخصوص به خاک کنترل شود. سپس با شخم زدن و مخلوط کردن بخش های مختلف خاک, آن را برای کاشت نهال گردو در زنجان آماده نمایید.

آب وهوای مطلوب برای کاشت نهال گردو در زنجان

با توجه به آب وهوای شهر زنجان و مقایسه ی آن با آب وهوای مطلوب برای کاشت نهال گردو خواهیم دریافت که آب وهوای این شهر برای کاشت نهال گردو متناسب است.

دمای هوا مطلوب برای کاشت نهال گردو در زنجان

شهر زنجان دارای آب وهوای سرد و نیمه خشک است. در فصل پاییز و زمستان 150 روز را در برف و یخبندان سپری میکند. اما خوشبختانه تمامی ارقام معرفی شده تحمل سرمایی بسیار عالی برای رشد در آب و هوای این شهر را داشته و به خوبی دوره ی سرمایی خود را میگذرانند.

بهترین ارتفاع از سطح دریا برای کاشت نهال گردو

با توجه به ارتفاع شهر زنجان که برابر 1663 متر است. و مقایسه ی آن با ارتفاع از سطح دریای بهترین ارقام گردو در شهر زنجان؛ خواهیم دریافت که همگی این ارقام به خوبی میتوانند در ارتفاع این شهر رشد نموده و بهترین عملکرد را از خود ارائه دهند.

راهکارهای افزایش دریافت نور خورشید توسط درختان

همه ما میدانیم که یکی از مهم ترین منابع انرژی درختان برای انجام عملیات فتوسنتز و تولید میوه، نور خورشید است. درختان گردو با قرارگیری روزانه حداقل 6 ساعت در معرض نور مستقیم خورشید به خوبی میتوانند عملیات فتوسنتز و تولید میوه را به انجام برسانند. از این رو هنگام خرید باغ گردو در زنجان به نورگیر بودن محل باغ توجه کافی نموده و با توجه به فاصله ی کاشت اعلام شده نهال گردو را بکارید. در زمین هایی با شیب ملایم جنوبی نور خورشید بهتر به درختان میتابد. از این رو میتوان فاصله کاشت را کمی کاهش داد.

انتخاب بهترین الگوی کاشت نهال گردو در زنجان

محققان اذعان میدارند که بهترین فاصله برای کاشت نهال گردو در باغ هایی که به طرح مستطیلی و یا مربعی کشت میشوند. 7 در 7 متر مربع؛ 6 در 6 متر مربع و یا 6 در 7 متر مربع است. با توجه به نقشه ی زمین و برای استفاده ی بهتر از فضای زمین و باغ میتوانید از الگوهای دیگری مثل لوزی؛ داربستی و مثلثی و… استفاده نمایید.

بهترین نهال گردو در زنجان از نگاه کارشناسان باغداری

با بررسی اب وهوا و شرایط اقلیمی شهر زنجان خواهیم دانست که بهترین نهال گردو در این شهر باید قادر باشد با ارتفاع از سطح دریای شهر زنجان سازگاری کامل داشته و بهترین محصولات را تولید کند. تا باغداران محترم به خوبی نتایج زحمات نگهداری باغ خود را برداشت نمایند. برای خرید نهال گردو در شهر زنجان نهالستان پالیز گردو ارقام زیر را به عنوان بهترین نهال گردو در شهر زنجان معرفی میکند:

نهال گردوی پالیزکانادایی؛ یکی از سازگارترین انواع نهال گردو در شهر زنجان است. این رقم که در ارتفاع 0 تا 3000 متر از سطح دریاهای آزاد قادر است محصول دهی سالیانه تا 16 تن در هکتار را داشته باشد. به پرمحصول ترین رقم گردو در سراسر ایران معروف است. از طرفی عمر اقتصادی این درخت 100 سال است و از 8 سالگی به سن بلوغ میرسد. میوه های بیضی و درشت گردو پالیز کانادایی با پوسته ی چوبی نازک و رنگ بسیار روشن و با درصد چربی بالا (حدود 73%) یکی از بهترین میوه های گردو از دیدگاه خریداران محترم برای مصرف به صورت آجیل؛ استفاده در غذا و یا سالاد و یا در پخت کیک شناخته میشود. این رقم نیازی به کاشت رقم گرده زا در باغ ندارد؛ و به صورت خودگرده زا اقدام به تکمیل فرآیند گرده افشانی در باغ مینماید. از دیگر دلایل خرید نهال گردو پالیزکانادایی در شهر زنجان؛ مقاومت سرمایی و گرمایی بسیار بالای این رقم است. همچنین این نهال قادر است در برابر آفات و بیماری ها به خوبی مقاومت نماید.

نهال گردو فرنور پیوندی یکی از ارقام اصلاح شده و مناسب برای کاشت در شهر زنجان است. خرید نهال گردو فرنور پیوندی در زنجان به علت محصول دهی بسیار عالی و عمر اقتصادی که دارد مورد توجه باغداران محترم زنجانی گرفته است. این رقم با آب وهوای مناطق با ارتفاع 0 تا 3000 متر از سطح دریا سازگاری کامل داشته و قادر است از سن 5 الی 7 سالگی به صورت سالیانه تا 6 تن میوه ی گردوی فرنور مرغوب تولید نماید. وزن میوه ی این رقم بسیار درشت و در حدود 16 گرم است. شکل آن بیضی و رنگ مغز میوه روشن ست. قدرت رشد درختان گردو فرنور پیوندی بسیار بالا است. این رقم قادر است تا ارتفاع 20 متر رشد نماید. عمر محصول دهی این رقم نیز حدود 40 الی 50 سال است. که در صورت نگهداری درختان گردو فرنور در شرایط مطلوب، به حداکثر عمر اقتصادی؛ دست خواهیم یافت.

نهال گردوی اسرائیلی برای اولین بار در کشور اسرائیل تولید شد. و به علت سازگاری بسیار عالی در سایر نقاط دنیا، امروزه در بیشتر کشورها از جمله ایران، از ارقام مشهور و پرطرفدار گردو به حساب میاید. میوه های این رقم 10 گرم وزن دارند و درصد چربی آن ها نسبتا زیاد است. اندازه ی آن در بین سایر ارقام گردو نسبتا متوسط و به شکل بیضی و به رنگ سفید شیری، بسیار سالم و باکیفیت و پرمغز است. قدرت رشد درخت در ارتفاع 0 تا 2000 متر از سطح دریاهای آزاد بسیار عالی و تا 8 تن در هکتار است. درخت گردو اسرائیلی قادر است تا 80 سال به محصول دهی حداکثری ادامه دهد. اگر قصد خرید نهال گردو اسرائیلی در زنجان را دارید؛ با ما تماس بگیرید.

خواستگاه ابتدایی نهال گردو تویسرکان کشور ایران است. این رقم در ارتفاع 0 تا 3000 متر از سطح دریا رشد میکند. از این رو برای کاشت در بیشتر نقاط کشورمان از جمله شهر زنجان متناسب است. نهال گردو تویسرکان دارای تحمل خشکی بسیار بالا و همچنین مقاومت سرمایی بسیار عالی برای تطبیق پذیری با سرمای هوای شهر زنجان است. این درخت در سن 5 تا 7 سالگی به سن بلوغ رسیده و محصول دهی حداکثری تا 6 تن برای باغداران به همراه دارد. از طرفی میوه های این رقم بسیار درشت و با وزن 16 گرم و رنگ روشن و با چربی بالا یکی از خوشمزه ترین و باکیفیت ترین انواع نهال گردو از نگاه خریداران است. به طور کلی خرید نهال گردو تویسرکان در شهر زنجان یکی از بهترین و هوشمندانه ترین انتخاب برای باغداران زنجانی به حساب میاید.

نهال آمریکایی گردوی چندلر؛ که با نام نهال گردو چندلر در ایران شهرت یافته است. یک رقم با سازگاری بالا در شهر زنجان است. ارتفاع این رقم 0 تا 1500 متر از سطح دریا است که خرید نهال گردو چندلر در زنجان؛ برای کاشت در مناطق کم ارتفاع تر انتخاب متناسبی است. از مشخصات میوه ی آن میتوان به اندازی نسبتا درشت و میوه ی بیضی شکل با وزن 15 گرم (وزن مغز 10 گرم) و رنگ بسیار سفید اشاره کرد. حداکثر عملکرد درختان بین 6 تا 7 تن و ارتفاع درخت گردو چندلر تا حداکثر 4 الی 5 متر میرسد. از این رو برداشت محصولات آن آسان تر انجام میشود. این محصول دهی حداکثری تا بیش از 100 سال ادامه داشته و شما میتوانید با فروش میوه گردو چندلر در زنجان به درآمدزایی بسیار عالی دست یابید.

نهال گردو ژنوتیپ برتر بیشترین عمر اقتصادی را در بین تمام ارقام گردو دارد. با خرید نهال گرد ژنوتیپ برتر در زنجان تا 200 سال محصول دهی بسیار عالی سالیانه 8 تن در هکتار را تجربه نمایید. بهترین ارتفاع برای کاشت این رقم بین 0 تا 3000 متر از سطح دریا است که با توجه به ارتفاع از سطح دریای شهر زنجان خواهیم دانست که این رقم با شهر زنجان سازگاری کامل دارد. این رقم خودگرده زا است. و مقاومت سرمایی و گرمایی بسیار بالایی دارد. از طرفی در برابر حمله آفات و بیماری ها نیز قادر است به خوبی از خود محافظت نماید. این یعنی خرید نهال گردو ژنوتیپ برتر در شهر زنجان منجر به کاهش هزینه های نگهداری باغ گردو و همچنین کاهش ریسک های باغداری خواهد شد.

برای کاشت رقم گرده زای سازگار با ارقام معرفی شده میتوانید نهال گردوی فرانکت و یا نهال گردو فرنت را در باغ خود بکارید.

بهترین نهال گردو در زنجان را باید از کجا خریداری نماییم؟

برخی از مشکلاتی که همواره گریبان گیر باغداران محترم زنجانی است. موارد زیر است:

  • رقم گردویی که خریداری نموده ام با رقم انتخابی متفاوت است.
  • نهال گردویی که به دست من رسید شکسته شده بود.
  • نهال گردوی من آفت زده و بیمار بود.
  • نهال گردو پس از کاشت در باغ به خوبی رشد نکرد.
  • نهال گردو 2 تا 3 سال پس از کاشت به طور کامل سوخت.
  • نهالستان هیچگونه ضمانتی بابت نهال های گردو نمیدهد.

این موارد و برخی موارد دیگر همواره دغدغه ی اصلی باغداران محترم در سرتاسر کشور است. برای خرید نهال گردو در شهر زنجان باید ابتدا بهترین نهالستان نهال گردو را بیابید. که دارای کلیه مجوزهای معتبر و رسمی از جهاد کشاورزی میباشد. هنگام ثبت سفارش؛ پیش خرید و یا خرید نهال گردو در زنجان با مشاوران نهالستان مشاوره نمایید. تا بهترین نهال گردو در شهرتان را به شما معرفی نمایند. سپس با تحقیق و بررسی و انتخاب بهترین نهال گردو؛ سفارش خود را ثبت نمایید. در این صورت ریسک های ناشی از عدم رشد نهال و یا سوختن آن 2 تا 3 سال پس از کاشت به حداقل میرسد. نهالستان های معتبر همواره نهال ها را با دقت بسته بندی مینمایند و با توجه به حجم بار و مقصد آن و با استفاده از وسایل حمل و نقل متناسب مثل اتوبوس؛ کامیون، وانت بار و وسایل حمل و نقل اختصاصی آن را برای باغدار محترم ارسال مینمایند. همچنین از مهم ترین خدمات یک نهالستان معتبر ارائه ضمانتنامه کتبی و گواهی سلامت نهال است. تا در صورت بروز شکستگی، وجود آفت و یا بیماری در نهال؛ سفارش شما قابل پیگیری باشد.

نهالستان معتبر پالیزگردو با مدیریت جناب آقای مهندس سعید قاسمی آماده ی ارائه مشاوره 100 در 100 رایگان در حوزه راه اندازی باغ گردو در زنجان و همچنین فروش نهال گردو در زنجان با بهترین قیمت میباشد. جهت مشاوره, کسب اطلاع از قیمت نهال گردو در زنجان؛ پیش خرید و خرید نهال گردو در زنجان با ما تماس بگیرید.

X