راهنمای انتخاب و خرید نهال گردو در شهرستان زرین دشت

خرید اینترنتی نهال گردو شناسنامه دار جهادکشاورزی در شهرستان خرید اینترنتی نهال گردو شناسنامه دار جهادکشاورزی در شهرستان زرین دشت استان فارس

زرین دشت از شهرستان های جنوب شرقی استان فارس است. که مرکز آن شهر حاجی آباد است. این شهرستان حدود 3.7 درصد از کل استان فارس را در برمیگیرد. فاصله این شهرستان تا شهر شیراز 337 کیلومتر است. آب وهوای این شهرستان برای کشت خرما بسیار مناسب است. بیشتر مردم در این شهرستان به کشاورزی و دامداری مشغولند.

موقعیت جغرافیایی

شهرستان زرین دشت از شمال با شهرستان های داراب و فسا، و از جنوب با شهرستان لارستان، از شرق و غرب به ترتیب با شهرستان های داراب و جهرم همسایه است. این شهرستان در دامنه های زاگرس قرارگرفته است.

ارتفاع از سطح دریا

ارتفاع از سطح دریای این شهرستان 1150 متر است. حداکثر ارتفاع از سطح دریا در آن 1690 متر و حداقل ارتفاع 1050 متر است.

آب و هوا

بیشترین دما در شهر زرین دشت 45 درجه سانتیگراد و کمترین دما 7.3 درجه ی سانتیگراد است. بارندگی سالیانه در این شهر به طور میانگین 229 میلیمتر است. به طور کلی آب وهوا در این شهرستان گرم و خشک است. بیش از نیمی از شهرستان زرین دشت کوهستانی است. از این رو آب و هوای آن را به شدت تحت تاثیر قرار داده است.

چه نهال های گردویی برای شهر زرین دشت مناسب است؟

شهرستان زرین دشت نسبتا مرتفع است. آب و هوای این شهر نسبتا سرد است. بنابراین کاشت یک رقم با مقاومت بالاتر سرمایی در باغ، ریسک های ناشی از سوختن محصول را به حداقل میرساند. ارتفاع از سطح دریا در سردی و گرمی هوا و همچنین میزان رطوبت تاثیرگذار است. ارتفاع از سطح دریای شهرستان زرین دشت در بازه ی 1050 تا 1690 قرار دارد. برای خرید نهال گردو در شهرستان زرین دشت نهالستان پالیز گردو ارقام زیر را به عنوان بهترین نهال گردو در شهرستان زرین دشت معرفی میکند:

در میان ارقام بالا نهال گردوی اسرائیلی، نهال گردوی پالیز کانادایی، نهال گردوی فرنور و تویسرکان برای کاشت در شهرستان زرین دشت مناسب ترند. سایر ارقام را بهتر است به عنوان رقم گرده افشان در باغ بکارید.

نکته: شهرستان زرین دشت برای کاشت نهال گردوی چندلر بسیار سرد است. سرمای زیاد و غیر قابل تحمل برای این رقم، باعث مرگ آن خواهد شد. بنابراین توصیه میشود ارقام پیشنهادی که دارای تحمل سرمایی بالاتری هستند را در باغ خود بکارید. (ارتفاع مطلوب از سطح دریا برای کاشت نهال گردو چندلر بین 0 تا 1200 متر است.)

نحوه خرید نهال گردو در زرین دشت

پس از انتخاب بهترین نهال گردو در زرین دشت نوبت به خرید آن از بهترین نهالستان نهال گردو در زرین دشت است. نهالستان پالیزگردو با مدیریت جناب آقای سعید قاسمی بزرگترین و شناخته شده ترین نهال فروشی در سراسر کشورمان است. این مرکز با دارا بودن کلیه مجوزهای رسمی و معتبر اقدام به تولید و فروش انواع ارقام نهال میوه مثل فروش نهال گردو در زرین دشت نموده است. جهت کسب اطلاع از قیمت نهال گردو در زرین دشت و همچنین پیش خرید و خرید نهال گردو در زرین دشت با تماس به مشاوران ما درخواست خود را ثبت نمایید.

نهال گردو در برابر فشار و یا شکستگی و یا بریدگی آسیب پذیر است. چرا که هرگونه بریدگی در نهال اگر با چسب مخصوص باغبانی پوشانده نشود؛ میتواند یک بستر مناسب برای حمله آفات و بیماری ها به درخت بشود. ما در پالیزگردو کلیه ارقام نهال را به صورت استاندارد بسته بندی نموده و با استفاده از وسیله حمل و نقل متناسب با حجم بار و مقصد سفر برای باغداران محترم ارسال میکنیم. ارسال نهال ها معمولا از طریق اتوبوس، کامیون؛ وانت بار و یا سایر وسایل حمل و نقل اختصاصی انجام میشود.

سایر خدمات پالیزگردو

مشاوره احداث باغ گردو: شما باغداران محترم میتوانید مسائل خود را در حوزه راه اندازی باغ گردو، با مشاوران خبره و کارشناسان با تجربه ی ما در میان بگذارید. تمامی مشاوره ها در این مرکز به صورت رایگان و از طریق راه های ارتباطی (تلفن؛ ارتباطات آنلاین و یا حضوری) انجام میشود.

احداث باغ گردو: این بخش از خدمات پالیزگردو مختص باغداران محترمی است که قصد راه اندازی باغ گردو توسط متخصصین باغداری حرفه ای و آموزش دیده را دارند. شما میتوانید پس از ثبت درخواست خود؛ جهت تسریع در عملیات راه اندازی باغ گردو و بهبود کیفیت باغ خود؛ نتایج آزمایش خاک باغ خود را برای ما ارسال نمایید.

مشاوره بیماری شناسی و آفت زدایی: مشاوران بیماری شناسی و آفات و متخصصین گیاه شناسی پالیزگردو؛ همه روزه مستقر در دفتر مرکزی پالیزگردو واقع در شهر میاندوآب؛ به صورت تلفنی؛ آنلاین و حضوری؛ آماده پاسخگویی به کلیه سوالات شما باغداران محترم در حوزه بیماری ها و آفات درختان گردو میباشند.

 

پالیز گردو
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *